Malujeme s úsměvem


Letní malířský plenér

Sdílet
Termíny      Kalendář akcí      Obchodní podmínky

Letní malířský plenér

Pobytový víkendový kurz krajinomalby přímo v plenéru v nádherné krajině České Sibiře.

Máte chuť někam vypadnout, vypnout a prostě si jen tak užít víkend bez stresu a starostí? Malovat a zase jen malovat a večer si zazpívat u ohně? Láká vás malovat přímo v přírodě? Pojeďte se mnou na plenér!

Budeme se především učit dívat a zachycovat viděné, vnímat tonalitu zeleně, světla a stíny, odlesky a podobně. V terénu se hodně rychle mění světelné podmínky, malba v terénu proto musí být hodně svižná. Budeme se tudíž učit rychle zachytit to hlavní a neulpívat na zbytečných detailech. Malovat proto budeme na hodně malé formáty, cca 25×20 cm (pokud zvolíte olejomalbu, vezměte si asi 3 plátna).

Pomůcky vlastní - můžete si přivézt úplně cokoli, s čím budete mít chuť pracovat, od oleje přes kvaš či suchý pastel až třeba po akvarel (akvarel určitě nedoporučuju začátečníkům - pro ty je vhodnější kvaš nebo olej).

Naším útočištěm bude tradiční táborová osada Miličín, která se nachází v malebné krajině České Sibiře, uprostřed lesů a rybníků, na rozhraní středních a jižních Čech. Osada nabízí ubytování v tradičních táborových chatičkách (2 osoby) se společným sociálním zázemím (můžete zavzpomínat na dobu svého dětství... ale nebojte, vše je sice původní a prosté, ale čisté; matrace na spaní v chatičkách nové, ne ty z vašeho dětství ;-). Nicméně počítejte s tím, že zkrátka pořád je to chatičkový tábor. S sebou prostěradlo a spacák či vlastní lůžkoviny.) V areálu je velká jídelna a krytá terasa, z nichž můžeme v případě potřeby malovat okolí, pokud by náhodou nebylo úplně hezky. Přímo u tábora se nachází krásně čistý koupací rybník a spousta lesů s romantickými zákoutími přímo volajícími po namalování.

Stravování: společné za příspěvek 600 Kč (snídaně švédské stoly, v pátek uvítací večeře (asi dobroty na ohni), sobotní oběd a večeře formou dovozu z místního hotelu).

Příjezd v pátek po 14. hodině - ideálně samozřejmě co nejdříve, abychom mohli rovnou vyrazit malovat. Oficiální zahájení v 18 hod. Po večeři si popovídáme o různých stránkách a úskalích malby v terénu, promítneme si krátké video, ve kterém si vysvětlíme klíčové aspekty krajinomalby, řekneme si, jak malovat stromy, vodu, oblohu a podobně. V sobotu budeme malovat co nejvíc. V neděli dopoledne se pokusíme na chvíli ještě vyrazit do terénu, odjezd před obědem.

Minimální počet účastníků: 10

Cena 1800 Kč lektorné + 1100 Kč příspěvek na ubytování a společné prostory osady a 600 Kč na společnou stravu (tj. celkem 3500 Kč).

P.S. Obrázky níže jsou pouze ilustrační, nejsou z Miličína, takže se neděste známek civilizace na nich - čeká nás jenom neposkvrněná příroda ;-).Termíny

Momentálně nemám vypsány žádné termíny. Máte-li o kurz zájem, zanechte mi svůj email a já se vám ozvu, jakmile vypíšu nový termín. Děkuju.