Malujeme s úsměvem


Architektura v krajině

Sdílet
Termíny      Kalendář akcí      Obchodní podmínky

Architektura v krajině

Jednodenní kurz krajinomalby, na němž se zaměříme na propojení zeleně s architektonickými prvky. Malovat budeme štětcem a olejovými barvami na plátně.

Když jsme bydleli v Praze, fascinovala mě krása panenské krajiny bez jakýchkoli známek lidské existence. Teď, když v takové krajině bydlím a vídám ji dnes a denně, mě zpětně začíná bavit propojení přírody s architekturou. Začínám vnímat, že lidský prvek (dům, plot, vlastně jakýkoli lidský výtvor...) krajinu (a tedy i náš obraz) svým způsobem obydluje a tudíž jaksi polidšťuje. Proto mě tohle propojení v poslední době hodně oslovuje a s láskou ho ve svých obrazech ztvárňuju.

No a na tomto kurzu bych vám ráda předala své zkušenosti, které jsem v tomto směru načerpala.

Budeme si proto povídat jak o zeleni a způsobech, jak ji ztvárnit, tak se samozřejmě dotkneme i perspektivy, která zde vstupuje do hry oproti "čisté" krajinomalbě. No a v neposlední řadě se budeme zabývat i tím, jak do zobrazované scény dostat pěkné světlo, což je další téma, kterým se v poslední době intenzivně zabývám.

Malovat budeme podle fotografií (můžeme si popovídat o úskalích, která s sebou přináší práce podle fotografií oproti práci přímo v plenéru) - můžete si donést své vlastní nebo využít některou z mých.

Všechny pomůcky jsou v ceně jako ostatně vždy :-). Cena pro absolventy kteréhokoli z dřívějších kurzů olejomalby 1250 Kč.

P.S. Obrázky níže jsou spíše ilustrační, jsou to kvaše, nikoli oleje.Termíny

Momentálně nemám vypsány žádné termíny. Máte-li o kurz zájem, zanechte mi svůj email a já se vám ozvu, jakmile vypíšu nový termín. Děkuju.