Malujeme s úsměvem


Kreativní přístup k barvám - krajina olejem

Sdílet
Termíny      Kalendář akcí      Obchodní podmínky

Kreativní přístup k barvám - krajina olejem

Jednodenní kurz krajinomalby, na němž se zaměříme zejména na kreativní přístup k barvám. Malovat budeme štětcem a olejovými barvami.

Vnímání barev je věc velmi individuální. Každý z nás vidí a cítí barvy trochu jinak a díky tomu je může i jinak vyjádřit v obraze. A to je právě na malbě to krásné. To, že můžeme do obrazu vložit naše individuální pocity a dojmy. Proto je tak cenné malovat podle skutečnosti a nikoli podle fotek, které nás vždycky ochudí právě o tenhle individuální dojem a zachovají pouze "objektivní" fyzikální odrazy světelných paprsků.

Nicméně i podle fotografií můžeme malovat velice kreativně, naučíme-li se zbystřit svoje smysly a vnímat jemné náznaky barev, které pak můžeme v obrázku náležitě zvýraznit. (Což mimochodem také není samozřejmost, spousta lidí se bojí barvy "přehnat", čímž se ale stává otrokem kopírování fotek, což není úplně to, co od malby očekáváme.)

Ohniskem našeho zájmu budou, jak už jsem řekla, barvy, ale samozřejmě si ukážeme všechny možné fígle patřící ke krajinomalbě. Ukážeme si, jak v krajinomalbě využít monochromatickou studii, která nám pomůže ujasnit si prostorové a světelné vztahy mezi jednotlivostmi v zobrazované scéně, řekneme si něco o obloze a také o tom, jak vnímat a malovat stromy/keře. Povíme si o vzdušné perspektivě a jevu modrání dálek.

Ukážeme si různé styly pojetí krajinomalby a každý si zkusíme najít ten svůj.

Jak už jsem předeslala, malovat budeme podle fotografií (určitě si popovídáme o úskalích, která s sebou přináší práce podle fotografií oproti práci přímo v plenéru) - můžete si donést své vlastní nebo využít některou z mých.

Všechny pomůcky jsou v ceně jako ostatně vždy :-). Cena pro absolventy kteréhokoli z dřívějších kurzů olejomalby 1250 Kč.

P.S. Pokud je kurz plný, zkuste stejně vyplnit přihlášku, zapíšu vás mezi náhradníky... doba je velmi proměnlivá, díky :-)Termíny

Momentálně nemám vypsány žádné termíny. Máte-li o kurz zájem, zanechte mi svůj email a já se vám ozvu, jakmile vypíšu nový termín. Děkuju.