Malujeme s úsměvem


Krajina suchým pastelem

Sdílet
Termíny      Kalendář akcí      Obchodní podmínky

Krajina suchým pastelem

Na kurzu suchého pastelu budeme kouzlit s vrstvením barev přes sebe a s radostí si zavzpomínáme na dětství při jejich mísení, ke kterému budeme v hojné míře používat svoje prsty. Suchý pastel se totiž při použití hodně podobá křídě, kterou jsme jako děti s rozkoší čmárali po chodnících (i když technicky je to něco jiného).

Nebudeme se příliš zabývat detaily, zkusíme se od nich trošku oprostit (což pro ty pečlivější z nás bude možná výzvou :-)) a spíš si budeme vychutnávat vzájemné prolínání a kontrasty barevných ploch. Zaexperimentujeme si i s barevnými podmalbami, které nám obrázek krásně sjednotí a zároveň mu dodají zvláštní kouzlo.

Tentokrát se zaměříme především na tématiku krajiny, protože suchý pastel je velmi rychlá technika, zcela ideální pro tvorbu v plenéru. Ukážeme si, jak dodat zeleni v krajině hloubku, jak malovat oblohu probleskující mezi listy a další vychytávky.
Budeme malovat podle obrazů či
- spíše ti pokročilejší - podle fotografií a odpoledne, bude-li nám přát počasí, můžeme vyrazit do přilehlého lesíka a vyzkoušet si nově nabyté dovednosti uplatnit „naostro“ v praxi...

Podmínkou pro účast v kurzu NENÍ absolvování tužky a pastelek, kurz zvládne každý, kdo má chuť vyzkoušet něco nového a trošku si umazat ruce.

Všechny pomůcky v ceně, sadu 24 pastelů si odnesete domů pro samostatné tvoření.

Cena pro účastníky dřívějších kurzů suchým pastelem 600 Kč (podmínkou jsou vlastní barvičky).Termíny

Momentálně nemám vypsány žádné termíny. Máte-li o kurz zájem, zanechte mi svůj email a já se vám ozvu, jakmile vypíšu nový termín. Děkuju.