Malujeme s úsměvem


Olejomalba na dřevě

Sdílet
Termíny      Kalendář akcí      Obchodní podmínky

Olejomalba na dřevě

Mám pro vás novinku. Tentokrát jsem si pro vás připravila jednodenní kurz malby olejovými barvami na recyklovaném či novém dřevě.

Na kurzu si ukážeme, jak připravit staré dřevo nebo ošetřit dřevo nové tak, aby vypadalo staře, pokud nemáme k dispozici dřevo opravdu staré, a poté vybraný kus pomalujeme olejovými barvami.

Podle vkusu účastníků k malbě použijeme buď celý formát dřeva, nebo třeba jenom kousek, aby se obrázek rozplýval do okolního dřeva nebo z něj nějakým zajímavým způsobem "vykukoval". Osobně se přikláním k této druhé možnosti, která dá vyniknout kráse dřeva a dá se pojmout skutečně velmi efektně.

Řekneme si také, jaké přípravky můžeme po dokonalém zaschnutí barvy použít k závěrečnému zafixování malby, pokud bychom ji chtěli mít venku (tím nemyslím úplně na dešti, ale třeba na terase, na kterou občas doletí pár kapek vody).

Na závěr můžeme obrázek ještě dotvořit drátkem či provázkem na zavěšení.

Malovat se dá jak na jedno širší prkno, jako jsem to udělala třeba v případě titulního obrázku andělky, nebo můžete spojit víc prkének dohromady a udělat si větší podklad (viz níže obrázky z internetu). Kdo bude chtít, může si donést vlastní materiál, a kdo ne, může využít některý z mých kusů (budu mít k dispozici samostatná širší prkna).

Pokud na internetu najdete nějakou zajímavou inspiraci, co na dřevo namalovat, můžete si ji donést, jinak samozřejmě budete mít na výběr z nápadů, které objevím já - což mohou být třeba tyhle:Termíny

Momentálně nemám vypsány žádné termíny. Máte-li o kurz zájem, zanechte mi svůj email a já se vám ozvu, jakmile vypíšu nový termín. Děkuju.