Malujeme s úsměvem


Letní malířský plenér

Sdílet
Termíny      Kalendář akcí      Obchodní podmínky

Letní malířský plenér

Pobytový prodloužený víkendový kurz krajinomalby přímo v plenéru v nádherné krajině Jizerských hor.

Máte chuť někam vypadnout, vypnout a prostě si jen tak užít víkend bez stresu a starostí? Malovat a zase jen malovat, výletit po krásné přírodě nebo prostě jen tak lenošit? Pojeďte se mnou na plenér!

Budeme se především učit dívat a zachycovat viděné, vnímat tonalitu zeleně, světla a stíny, odlesky a podobně. V terénu se hodně rychle mění světelné podmínky, malba v terénu proto musí být hodně svižná. Budeme se tudíž učit rychle zachytit to hlavní a neulpívat na zbytečných detailech. Malovat proto budeme na hodně malé formáty, cca 25×20 cm, max. A4 (pokud zvolíte olejomalbu, vezměte si asi 3 plátna).

Pomůcky vlastní - můžete si přivézt úplně cokoli, s čím budete mít chuť pracovat, od oleje přes kvaš či suchý pastel až třeba po akvarel (akvarel určitě nedoporučuju začátečníkům - pro ty je vhodnější kvaš nebo olej).

Naším útočištěm bude Penzion 922 Polubný, který se nachází v malebné krajině Jizerských hor, kousek od Kořenova a osady Jizerka, kterou mám osobně moc ráda. Okolí penzionu nabízí celou řadu krásných míst k malování - od jizerskohorských luk přes lesy až po malebné roubenky.

Ubytování v 2-4lůžkových pokojích. Stravování individuální, možnost přikoupit si snídaně (180 Kč na osobu a den), v penzionu máme k dispozici vybavenou kuchyňku, na oběd či večeři můžeme případně vyrazit do některého z okolních penzionů v Polubném, Kořenově či na Jizerce.

Příjezd ve čtvrtek po 14. hodině - ideálně samozřejmě co nejdříve, abychom mohli rovnou vyrazit malovat. Oficiální zahájení v 18 hod. Po večeři si popovídáme o různých stránkách a úskalích malby v terénu, promítneme si krátké video, ve kterém si vysvětlíme klíčové aspekty krajinomalby, řekneme si, jak malovat stromy, vodu, oblohu a podobně. V pátek a sobotu budeme malovat co nejvíc. V neděli dopoledne se pokusíme na chvíli ještě vyrazit do terénu, odjezd před obědem.

Minimální počet účastníků: 6

Cena včetně ubytování, bez snídaně: při 6-7 účastnících 5800, při 8-9 účastnících 5000, při 10-11 účastnících 4300.

P.S. Obrázky níže jsou pouze ilustrační, nejsou přímo z Polubného.Termíny

29.8.-1.9.2021
Penzion 922 Polubný (https://www.horska-chata.cz/)

Typ: Víkendový
Cena: Cena podle počtu účastníků - viz text výše
Kapacita: 11
Přihlášeno: 10