Malujeme s úsměvem


Šumavské potoky

Sdílet
Termíny      Kalendář akcí      Obchodní podmínky

Šumavské potoky

Jednodenní kurz, na kterém si namalujeme některý z krásných šumavských potoků či říček, ať už zdálky, nebo zblízka. Technika – štětec a olejové barvy na plátně.

I když budeme malovat v ateliéru podle fotografií (můžete si přinést svou nebo si vybrat některou z mých), pokusíme se neupínat příliš na detaily a vnímat krajinu ve větších celcích, abychom obrázku vdechli kouzlo a naléhavost díla malovaného v plenéru.

Zaměříme se na práci s tonalitou (tj. tím, co je světlé a co tmavé) jako klíčem k reálnému podání prostoru.

Pokusíme se vystihnout náladu malované scenérie a svůj pocit z ní. Nebudeme se tedy snažit perfekcionisticky napodobit každičký bodík fotografie, půjde nám spíše o to, dokázat krajinu podat sice realisticky, ale s určitou vlastní tvůrčí licencí a nadsázkou. Díky tomu získáme obraz, který bude působit realisticky, ale bude mít zároveň něco nezaměnitelného z nás samých - něco, co dokonale okopírovaná fotografie nikdy mít nebude.

Ukážeme si také pár fíglů, které nám pomohou trošičku odbourat onu usilovnou snahu o dokonalost, kterou nám vštípily už paní učitelky na základní škole :-).

Všechny pomůcky jsou v ceně. Cena pro absolventy kteréhokoli z dřívějších kurzů olejomalby 1350 Kč.Termíny

Momentálně nemám vypsány žádné termíny. Máte-li o kurz zájem, zanechte mi svůj email a já se vám ozvu, jakmile vypíšu nový termín. Děkuju.