Malujeme s úsměvem


Letní plenér Český Krumlov

Sdílet
Termíny      Kalendář akcí      Obchodní podmínky

Letní plenér Český Krumlov

Malovací víkend (příp. prodloužený víkend) v romantickém Českém Krumlově.

Máte chuť někam a večer posedět u sklenky vína na terase? Láká vás malovat přímo v terénu? Pojeďte se mnou na plenér!

Tentokrát nás čeká Český Krumlov, které nabízí řadu nádherných scenérií pro malbu, ať už to jsou zámek resp. hrad či uličky starého města, parky nebo voda.

Budeme se především učit dívat a zachycovat viděné, vnímat tonalitu fasád či zeleně, světla a stíny, odlesky na vodě a podobně. V terénu se hodně rychle mění světelné podmínky, malba v terénu proto musí být hodně svižná. Budeme se tudíž učit rychle zachytit to hlavní a neulpívat na zbytečných detailech. Malovat proto budeme na hodně malé formáty, cca 25×20 cm (pokud zvolíte olejomalbu, vezměte si 3-4 plátna).

Pomůcky vlastní - můžete si přivézt úplně cokoli, s čím budete mít chuť pracovat, od oleje přes kvaš či suchý pastel až třeba po akvarel (akvarel určitě nedoporučuju začátečníkům - pro ty je vhodnější kvaš nebo olej). Vzhledem k tomu, že budeme ve městě, můžeme třeba jeden den věnovat i sketchingu, to záleží jen a jen na nás.

Naším útočištěm bude tentokrát internát místního gymnázia a domova mládeže, který je situován úplně neskutečně - jen čtvrthodinku chůze od samotného centra Českého Krumlova. Ubytování v 2-3lůžkových pokojích, pro každé 3 pokoje je k dispozici společná kuchyňka a sociálky.

Stravování vlastní.

Příjezd ve čtvrtek po 14. hodině (kdo bude chtít pouze víkend bez prodloužení, příjezd v pátek odpo) - ideálně samozřejmě co nejdříve, abychom mohli rovnou vyrazit malovat. Oficiální zahájení v 18 hod. Po večeři si popovídáme o různých stránkách a úskalích malby v terénu, ukážeme si, jak malovat domy, fasády, stromy i vodu, případně probereme perspektivu, pokud by někdo chtěl malovat domy a ještě perspektivu neovládal. V pátek a sobotu budeme malovat co nejvíc (pro případ nepříznivého počasí budeme mít k dispozici velkou světlou místnost vhodnou pro použití jako ateliér). V neděli dopoledne se pokusíme ještě na dopoledne vyrazit do terénu, odjezd před obědem.

Cena Čt-Ne 2700 Kč lektorné + 3×360=1080 Kč ubytování + 300 Kč příspěvek na ateliér (tj. celkem 4080 Kč).

Cena Pá-Ne 2000 Kč lektorné + 2×360=720 Kč ubytování + 300 Kč příspěvek na ateliér (tj. celkem 3020 Kč).

P.S. Obrázky berte pouze jako ilustrační, jenom ten první je opravdu z Krumlova :-)).Termíny

Momentálně nemám vypsány žádné termíny. Máte-li o kurz zájem, zanechte mi svůj email a já se vám ozvu, jakmile vypíšu nový termín. Děkuju.